veidas

Kaip apibūdintumėte savo veiklą, kurią puoselėjate nuo ankstyvų jaunystės dienų?

Sunku pasakyti, ar tai auksakalystė, ar papuošalų gamyba, ar skulptūros. Paprastai kūrinio pobūdis priklauso nuo kliento poreikių. Man pačiam yra svarbiausia, kad kiekvienas meno kūrinys “pasakotų” istoriją apie to žmogaus gyvenimo etapą. Iš visų jėgų stengiuosi sužinoti kuo daugiau apie klientą, jo charakterį, slapčiausius lūkesčius apie būsimą kūrinį, tuomet “perkeliu” visas šias emocijas į darbo procesą.

Kas Jus asmeniškai labiausiai žavi ir inspiruoja Jūsų profesijoje?

Beje, kalbant apie procesą, jis prasideda tuomet, kai pirmą kartą susitinku su klientu. Prisipažinsiu, tuomet labai jaudinuosi ir nervinuosi. Tai būna lyg naujas iššūkis mano gyvenime ir mintyse pradeda skrajoti klausimai: “ar sugebėsiu, ar pavyks realizuoti sutiktam žmogui svarbų įvykį savom rankom sukurtame kūrynyje?” Susitikus su klientu, aš padarau projekto eskizą, aptariame jį ir tada pradedama kurti. Savo atliktą darbą mėgstu įamžinti nuotraukose ar vaizdo įrašuose, taip jaučiu ne tik fizinį bet ir emocinį finišą ties dar vienu savo projektu. Atiduodamas sukurtą gaminį, mėgstu stebėti žmogaus emocijas, jas matant nereikia žodžių, kad suprasčiau, ar mano darbas klientui paliko nuoširdžią nuostabą ir susižavėjimą.

Jūsų asmenine nuomone, kas yra “pakankamai geras”, vertas liaupsių, kūrinys?

Turiu įdomią tradiciją, dažniausiai parsinešu užbaigtą ir jau spėtą pamilti gaminį namo ir pasidedu jį po pagalve, kad ryte pabudęs dar galėčiau neskubėdamas juo pasigrožėti. Puikiai žinau, kad tiek procesas, tiek jo užbaigtumas džiaugsmą turi suteikti tiek man, tiek mano klientui.

Kokia bendrystė yra tarp ilgaamžių tradicijų ir naujovių Jūsų darbe?

Mano asmenine nuomone, iš pradžių reikia išmanyti amato pagrindus, mokėti įvaldyti juos ir tada pamažu pradėti diegti šiuolaikines technologijas. Man labai svarbu, kad būtų kuo daugiau rankų darbo ir kuo daugiau rankinių įrankių. Siekdamas naujovių, dirbu su cirkonio oksidu, medžiaga naudojama odontologijoje. Šiais ir ateinančiais laikais, negalėsime siekti našaus darbo be naujų inovacijų, tačiau mano didžiausias siekis, kad širdis “neapleistų” kūrinio, tai reiškia, kad darbuose bus išsikelti ne vienas ir ne du tikslai, svarbiausi jų: įsiklausymas į žmogų bei jo asmeninius norus.

SUBSCRIBE TO NEWSLETTER

Subscribe and get 10% off new collection

d
order your gift card

Order your gift card today and get 8% off